Субота
08.02.2025
16:37
Робота школи
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Офіційний сайт Коропецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Марка Каганця
Головна » Статті » Сторінка психолога » Психологічна просвіта батьків

Пам'ятка для батьків першокласників
"Важкі діти - ті у яких немає контакту з дорослими " Симон Соловейчик .
Любов і віра батьків мають виняткове значення для виховання в дітях доброти. Батьківська любов робить дитину впевненою, розкутою, вільною. Батьки, ніколи не забувайте про необхідність батьківських обіймів, не думайте, що ваші діти вже великі і їх непотрібно обнімати, тому що через це ви втратите духовний контакт із ними. Пам’ятайте, що одна із найважливіших людських потреб - це потреба у любові.
Відомий сімейний терапевт Вірджинія Сатир рекомендувала обнімати дитину не менше 8ми разів на день. Вона казала: "обійнятися 4 рази потрібно кожному просто для виживання, а для доброго настрою не менше 8ми разів".
Хоч би скільки ви обіймали дитину завжди буде замало. Неможливо отримати забагато батьківської любові. У таких простих речах, як обійми, погладжування. усмішка, у словах"як добре що ти у нас є", "я тебе люблю" прихована величезна сила. Говорітьці слова і будете бачити як дитина відкривається вам, зближується з вами. Аби стати справжнім другом своєї дитини, маленької чи дорослої - обіймайте її якомога частіше.
Дитина, яка одержала багато любові у родині, буде щиро ділитися з нею з людьми все життя і віддячить вам сторицею!!!
І завжди пам’ятайте основою для виховання дитини є сім’я, а завдання школи допомагати батькам. За словами Герберта "Один батько важить більше ніж сто вчителів". Діти є вашим дзеркалом, відображенням вашої поведінки. Влучно висловився Болдуїн "Діти ніколи не слухалися дорослих, зате завжди справно їх наслідували". "Дітям потрібен приклад для наслідування, а не критика" Ж.Жубер.
Тож я бажаю вам, шановні батьки, мудрості, яка проявляється у терпимості до недоліків інших людей і міцного, міцного здоров’я і тоді успіх обов’язково прийде до ваших діточок.

Десять заповідей для мами і тата першокласника
1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».
2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (на¬приклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
4. Не лайте, а тим більше — не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему».
5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
6. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення — запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) — нехай розповість, що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
7. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
8. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого — основа для взаєморозуміння.
9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз
фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.
Категорія: Психологічна просвіта батьків | Додав: kristinkoropec (20.03.2021)
Переглядів: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: